Rok 2008


28–30 marca, Poznań – ogólnopolski konwent fantastyki Pyrkon


Powrót do góry

25 kwietnia, Bydgoszcz – 9-lecie WSG

Zaproszeni na 9-lecie Wyższej Szkoły Gospodarki, wystawiliśmy skromną ekipę – Ulfara i jego świtę Światłołaza i Cieniołaza. Mimo otaczającego zewsząd MROKU przeszliśmy ulicami Bydgoszczy by ostatecznie zmierzyć się z rycerzami. Chwilę jeszcze zawitaliśmy na słowiańskiej uczcie, po czym podziękowaliśmy za gościne i wróciliśmy do codzienności.

PS Nie wiadomo dlaczego przyczepiła się do nas Mroczna muzłumanka – pewnie to urok osobisty Świałołaza tak ją zaczarował.


Powrót do góry

30 maja, Bydgoszcz – Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz”

Sekcja Bydgoszcz – by sprawdzić stan swojego uzbrojenia i ostatecznie zweryfikować umiejętności kandydatów – zgodziła się na wystawienie swoich sił z ramienia MDK-u.

Ulfar uznał ze pod domem handlowym Drukarnia jest za mało publiki do lansu więc udali się wraz z paradą na bydgoską Starówkę. Przez cały aprzemarsz kruczy sztandar powiewał nad głowami spoconych kandydatów. Drużynę reprezentowali Sławoj, Ulfar oraz kandydaci Bruce, Cieniołaz i Światłołaz. Kruczą ścianę wsparł również Czcibor, a spragnionych wojów wodą poiła Agnieszka. Pokaz zapewnił drużynie spory rozgłos a zdjęcie Ulfara i Sławoja zawidniało w Bydgoskiej gazecie.


Powrót do góry

31 maja, Gniewkowo – Dni Gniewkowa

Impreza w Gniewkowie była pierwszą od dłuższego czasu okazją do spotkania się drużyny w pełnym składzie. Na pokaz zjechali przedstawiciele wszystkich sekcji, okazję do krwawego debiutu miał warszawski oddział Kruków. Impreza przebiegała w chilout’owym stylu. W celu sprawdzenia formy siepaczy tuż przed sezonem przeprowadzono turniej, w finale którego spotkali się przedstawiciele sekcji G – nieznaczną przewagą z Eldarem wygrał Grimar. Zawód wśród publiki wywołała przegrana Futerka, na zwycięstwo którego postawiono najwięcej zakładów. W kręgu walki triumfował Westar, zaś największym sprytem w kręgu zdrady odznaczył się wujaszek Lipa.

Drużyna powiększyła się o kolejnych 4 wojowników: Eryka, Księdza, Norka i Wojbora, którzy z pewnością na swoich pośladkach długo będą wspominali lipową patelnię.


Powrót do góry

20–22 czerwca, Cedynia – II Cedyńskie Spotkania z Historią

Przywracając pamięć miejscom ważnym dla naszej przeszłości – upamiętnienie jednego z największych zwycięstw polańskiego oręża, udaliśmy się w dniach 20-22 czewca 2008 na II Cedyńskie Spotkania z Historią.

Na początek w sobotę w ramach integracji odbyliśmy manewry po lesie, co wpłynęło pozytywnie na nasze płuca i niekorzystnie na rękę jednego z wojowników – Jorunda. Niecierpliwie oczekiwaliśmy na turniej indywidualny. Do udziału w turnieju zgłosili się Hakon i Norek, reszta oddając się kontemplacji wśród zapachu ziół i palenisk czekała na obrzęd kupalny.

O zmroku – dzierżąc w dłoniach pochodnie Jorund poprowadził naszą drużynę na wzgórze Czcibora, gdzie wraz z resztą uczestników powróciliśmy do tradycji naszych przodków. A że to czas Kupały, uciechom po obrzędzie nie było końca – przednia uczta, pląsy i dyskusje do białego rana.

Niedzielny pobyt zakończyliśmy wysłuchaniem koncertu grupy OVO i inscenizacją – niosąc kaganek oświaty okolicznej gawiedzi. Kobiety omal nie zmieniły biegu historii opanowując wieżę i atakując walczących. COKIS zafundował nam wyjątkową formę pożegnania – dźwięk quadów i motocykli wybijał miarowo rytm Powrócisz tu… albo może była to inna melodia.

Sława historii, sława wojownikom, sława organizatorom!


Powrót do góry

21 czerwca, Baborówko – pokaz


Powrót do góry

18–20 lipca, Sieraków – III Festiwal Kultury Wczesnośredniowiecznej

Treningi sekcji Bydgoszcz nie poszły na marne i po wielu staraniach udało im się wreszcie wygrać turniej… w kubba. Turniej bojowy wygrał Grimar, pokonując w finale Eryka, tym samym broniąc tytułu z zeszłego roku. Manewry leśne wygraliśmy z miażdżącą przewagą, czyli jak widać, zmonopolizowaliśmy zmagania w Sierakowie.

Wyjazd ten z pewnością długo będzie tkwił w pamięci Ulfara z powodu stresu, jakiego doznał, będąc tarczą łuczniczą Lipy.


Powrót na do góry

24–27 lipca, Mrówki k. Wilczyna – I Obóz Wczesnośredniowieczny

Festyn w Mrówkach odbył się jak zwykle w piknikowej atmosferze przy minimalnym udziale turystów. Walka w szykach z powodu niedyspozycji większości walczących miała formę „capture the włócznia” i zakończyła się spektakularnym zwycięstwem z naszej strony. Organizatorzy przygotowali także manewry leśne (a miejsce ku temu jest idealne). Kruki zaznaczyły też swoją obecność w dwóch konkursach: jako jury w konkursie kulinarnym (Przemko i Szoszon) oraz jako wielcy nieobecni w konkursie na najpiękniejszą brodę (Szoszon).
Powrót do góry

1–3 sierpnia, Wolin – XIV Festiwal Słowian i Wikingów

Powrót do góry